Lõike artikklitest


Kui mitte meie,kes siis veel?

(LINN 10.12.93)
Teiste kõrval hiilgas festivalil "Rock Non Stop" 27.novembril Põlvas ka noorte visade Rakvere pillimeeste ansambel "Detonaator", mis on endale proovipaiga leidnud Virumaa Rootsi-Seltsi eestkostel. Nende esikassetil "Instruktsioon eluks" on töötlused kodustelt kõrva taha pandud elujuhistest. Eriti hasartsed lood on "Turvaline elu", "Pilatud päevad", "Kummaline sõda", "Terrori pisarad", "Kerjuste kuningas".
"Detonaator" tuli kokku alles selle aast 5. veebruaril. Laulja Robi(17) leiti Viru Vari-Raadio tervitustesaate abiga. Ega suurt konkurentsi tekkinudki. Ainsa vastaja Roby toel saadi vaid kahe nädala jooksul kokku sedavõrd piisavalt lugusid, et viie juba teatud-tuntud Rakvere ansambli kõrval ennastki 19. veebruaril ühiskontserdil teadvustada. "Detonaatori" liidriks on kujunenud basskitarrist Virgo Inno (20), kes tudeerib Tartus majandusteadust. Suvel oli tal võimalus veeta kaks kuud arvutipraktikal Rootsis. Vinni näidisõppekooli on programmeerimise eriala lõpetanud ka kitarrist Meelis Voe (22). Tema noorem vend Urmas (14) mängib ansamblis trumme.
Siitkandi aatekaaslastest hindavad noormehed gruppe "Velikije Luki" ja "Punk-T", Villu Tammet ning ka "Vennaskonda". Noorliinilt olla nende huviorbiidis "Pööloy Gläänz" Viljandist ning "Bad Noisy" Rakverest. Muide, suvine kirev Ropp-Rocki festival Kadrinas toimus juba "Detonaatori" eestvedamisel.
Enda lugusid olevat "Detonaatoril" koos juba 27. Kui aasisin, milline neist on nr. 17 all, sain kiirvastuse: nimistu kohaselt vististi "Lollide Maal"...Ise poisid küll ette ei tea aimata,millise stiili järgi nende lood parajasi välja kukuvad. Nimelt kipuvad nood kõik ju alati millegi poolest erinema. Pealegi ei muutvat see lugusid nende silmis huvitavamaks, kui need iseseisvalt mingil moel ära lahterdada. Igatahes kuulajatele meeldivat nende laulude olemust usinasti fuajeedesse arutama minna küll. Või on siin põhjus selles, et vähetuntud grupi puhul oma kõrva rockiraginast veidi tuulutada?
"Detonaator" on esinenud korra ka Tallinnas: 4.keskkoolis korraldatud kevadisel ühiskontserdil, kuhu kutse tuli noortelt kolleegidelt ansamblist "Turisti Eine". Niisiis liigutaksegi ilma pidi, visiitkaartide hulgas ka lauluna igale poole sobitatav kompliment "Üks hea koht". Ehk saab mõne oma viisikese abiga jõuluvanalt peagi vähemasti hapude kommidega kingipaki kätte.

Olla kivi ja mitte veereda

(Lühendatult Virumaa Teataja 12.07.94)
20.13. Esineb "Detonaator", kes meelitab murule esimesed näpuviskajad. Pidu võtab hoogu, kuid lahkuvad esimesed pensionärid.

Wesenbergi festivali rokikülv aastal 1994

(Lühendatult LINN 12.07.97)
Reibast protesti õhkus ka pungikultuuri vaimsust edastava grupi DETONAATOR esinemisest. Neilgi on valminud ülevaatlik uudiskassett Instruktsioon eluks

"Detonaator" sai neljaseks

(Lühendatult Virumaa Teataja 15.02.97)
Teised esinejad olid aga kohal ja andsid endast parima. Pidulikkust tõstis "Neljanda Kõrguse" solisti Neeme Pluutuse sünnipäev ning bändide esinemisest kujunes toeline sõu. Kompleksivaba publik sai rokkides ennast põhjani välja elada. "Detonaatorile" oli see kontsert üle hulga aja esimene esinemine. Bändi laulja ja kitarrist Roby sõnul käib praegu töö kasseti kallal. Üks kassett on neil juba ilmunud. Punkbändina alustanud "Detonaatorit" on tabanud mitu koosseisuvahetust, kuid tänaseks ollakse samas koosseisus, kui nelja aasta eest alustati. Ansambli muusikastiil on aja jooksul aga veidi muutunud. Uus repertuaar on rokilikum, kuigi teatud punkmõjutustega.