Öösukeldumine Äntu Sinijärves

27.09.2003

Enne pimedaks minekut sai järv snorgeldades üle vaadatud. Ehkki täna olid seal juba mitmed sukeldujad käinud, oli vesi ikkagi väga selge. Pimeduse saabumiseni istusime lõkke ääres, küpsetasime vorste ja ajasime juttu. Kui oli juba täiesti kottpime, võtsime lambid välja ning läksime vette. Kuna minu pisike lamp valgustas väga kehvasti, siis hoidsin end paremate lampidega varustatud Alo ja Raigo lähedale. Õigepea sai Alo lambil aku tühjaks. Nii kolmekesi ühe lambiga õnnestus meil näha ühte ~25cm pikkust ahvenat, väiksemaid kalakesi ja ühte päris suurt haugi (vähemalt 50cm). Viimane oli üsna uudishimulik ning lasi ennast igast küljest pildistada. Kui olime temaga mõnda aega lõbusalt aega veetnud ja otsustati edasi minna, katsusin teda seljast - see oli sama jäme kui käsivars. Selle liigutuse peale ujus modell-haug lõpuks minema. Võib aga oletada, et kala võis veelgi pikem olla kui 50 cm.
Taas juhtus minuga üks ebameeldiv asi - nimelt sai õhk otsa (tegelikult oligi plaan balloon tühjaks tõmmata, sest mul on selline komme kõik asjad lõpuni ära kasutada:)), kuid millegipärast ei jaksanud ka suuga vesti täis puhuda. Ilmselt oli suu külmast kange ja vees vastusurve tugevam vms. Pinnal püsimiseks tuli jalgadega kõvasti tööd teha, aga siis tundus, et üks jalg hakkab krampi kiskuma. Ei jäänud muud üle, kui tuli raskusvöö põhja lasta :(
Kokkuvõttes oli ikkagi väga tore üritus, millest jäi edaspidiseks meelde kaks asja: ehitada omale korralik ja võimas lamp ning mitte kunagi meelega ballooni tühjaks tõmmata... :)


Veel
pilte...
Tagasi