Hetkel kasutan sellist komplekti: Canon G5,Epoque DCL-20 objektiiv, Ikelite boks, Ikelite substrobe 150 välk.Sellise setupiga saab isegi halva nähtavuse korral enamvähem talutavaid pilte teha.


Allvee všlklamp

Kest on tehtud polüetüleen gaasitorust ja ees on Vega-2 klaas. Sees on Norma Fil välk, mida laetakse kuue AA akuga. Digifotoka jaoks tehtud välgu hilistus on sellise skeemi järgi. Juhtarv on tal hetkel 30, kui läheb võimsamat vaja, siis saab seda suurendada kuni 42-ni.

03.09.2005 sai asja testitud. Tulemus on näha siin. Liiga palju backscatterit. Järeldus: välgu ja fotoka vaheline kaugus on liiga väike, tuleb uus varras teha.
-----------
Nii, uus varras tehtud, ja 11.septembril testitud. Tulemus on juba parem! (y)
-----------
ja kolmas välgu test
-----------
24.05.2006
Isegi pikema vardaga on backscatter näha. Põhjus on selles, et välk on liiga võimas ja ma tahan pildistada võimalikult kaugelt. 'Õpetlased' räägivad, et 45kraadi on ideaalne nurk objekti, kaamera ja välgu vahel. Sedasi saab pildistada vaid alla meetri kaugusel olevaid objekte. Sellele on 2 lahendust: vähendada välgu võimsust ja muuta fotoka setinguid (tundlikkust jm) ning kasutada kahte välku. Esimesel võimalusel proovin järgi.


flash 001
flash 002
flash 003
flash_009

Tagasi