Kodukompressor ehk mida teha kodus seisva ballooniga sukeldumiste vaheajal


Selle juhendi saatis mulle sukeldumiskaaslane Urmo Männi:


sellise ülemineku tegemine võtab 8mm toru ja rauasae kaasabil ca 30 min ja rõõmu on sellest leiutisest meistrimehele rohkem kui rubla eest.

õpetus:
- võta ca 5cm pikkune 8mm vasktoru jupp, jälgi et selle välispind oleks kriimustamata ja ära kriimusta seda ka töötlemisel!
- sae sellest välja ca 5mm pikkune keel ja painuta toru otsast sisse (keskkohaga ca 1mm avast sissepoole, see avab vesti ventiili põhjaklapi)
- pista see lõpuni vesti niplisse ja keeruta et kuulid joonistaksid ringi
- tekkinud ringile viili iga kuuli jaoks sälk, et kuulid saaksid toru niplisse lukustada
- osta tööriistapoest standardne suruõhunippel või ühenda vasktoru muul viisil mõne suruõhuseadmega millega saab kumme pumbata, puhastada, värvida või rattapolte keerata. Ühendusvoolik võiks kannatada ca 10 bar survet. Hädapärast sobib 8mm siseläbimõõduga bensuvoolik. Vasktoru välispinnale, mis jääb vooliku sisse, võiks saagida rauasaega paar mitteläbivat triipu, et välistada toru libisemine vooliku sees. Kinnitusvitstena võib kasutada kaablisidemeid või sidumistraati.

Isegi kui balloonis on alles 50bar-i, saab sellega kodugaraazis päris mitu autokummi täis lasta, lukku kuivatada või rattapolti keerata :)


Tagasi