Neugrundi meteoriidikraatris

11.06.2006

Plaan oli testida kuidas sügavus mõistusele mõjub.
17-37m sügavusel oli ülihea nähtavus - ligi 20m ehk. Tõeliselt kaif vaatepilt, nagu lendaks kuskil kuumaastiku kohal. Seda ei saanud aga kaua nautida, sest oli vaja minna edasi. Paarilistega leppisime kokku et nad tulevad 40-43m ja edasi lähen üksi. Ja täpselt nii oligi.
Langus oli umbes 45kraadise nurga all. Liikusin edasi nii kaua kui julgesin. Kontrollides mõistust, et kas hakkab ära pöörama või ei, õnneks oli kõik omal kohal. Allpool läks nähtavus palju kehvemaks, umbes 5m ehk. Vaadata pold ka midagi. Mingil hetkel tundus et nüüd aitab, sest üksi oli suht kõhe ikka minna. Kompuuter näitas 48,2m Pöörasin ümber, et tagasi minna aga olin teel soga üles ajand ja kadus hetkeks suunataju ning tekkis väike paanika. Siis mõtlesin et kui liigun soga suunas siis on suund ju õige ja varsti paistiski ülevalt kaaslaste lambivalgus.
Tahtsin kompuutril segu vahetada, kuid järjekordselt see ei õnnestunud. Vahetamist nõudis ta 21m peal (EAN48), mina tahtsin seda teha palju kõrgemal. Igatahes ei saand pihta miks ei last kompuuter segu vahetada, kuigi kõik sai tehtud korralikult. Tuleb veel katsetada. Kui ta tõesti kõrgemal ei lase vahetada, siis joonistan randmele tabeli, õhu ja nitroxi dekoaja erinevustega.
Pinnal mõtlesin et persse olen ikka äpu küll ja ei ole valmis suuri sügavusi vallutama, sest ei suuda veel kõike kontrolida kuid siis mõistsin et sain täna väga suure kogemuse ja enesekindlust juurde.
————–
Tunni pärast sukeldusime Schleswig-holsteini vrakile. See oli vaid 10m sügavusel. Ainuke täis balloon mis järgi oli, oli 300 barine, seega tarvis teist regu. Võtsin koos reguga, kuid sellel pold kuiva jaoks voolikut. Mõtlesin et pohui, oma esimese sukelduse kuivaga tegin ka nii et õhku sisse ei last, võib ka nüüd. Põhjas võtsin siiski vestilt korraks vooliku ära ja lasin kalipsosse paraja koguse õhku.
Vrakk oli täiesti lagund, kõik segamini rusuhunnik. Pildistasin natuke ja üritasin harjutada silmi hydrooptix maskiga - no ei saa pilti jäädavalt selgeks. Ivo rääkis et temal läks selleks 5-6 sukeldust vaja. Vaatame mis aeg näitab…

 

Siin on kraatri kohta põhjalik jutt.

  
Tagasi