Paljassaare tipus

21.08.2004

Täna hommikul kuulsin raadiost, et need, kes ei käinud Haapsalus American Beauty Car Show'l, on lollid. Ma arvan, meie siiski lollid ei ole, et läksime hoopis sukelduma. Nimelt Paljassaare ps tipu juurde. Mul olid 2 vraki koordinaadid, mis asusid tipust vasakul, kuna aga seal oli suhteliselt suur lainetus, siis tuli minna vette paremalt küljelt. Kunagi sai seal kalda lähedal käidud päris huvitavat vrakki vaatamas. Helistasin Peebule, kes andiski meile 3 vraki koordinaadid (thanks!). GPS näitas kaldast üheni 190m ja teisteni 440m täpselt seal suunas, kus oli kalameeste võrgu lipud (umbes 300m kaugusel). Hakkasime siis ujuma lippude suunas. Esimesed 100m oli nähtavus alla poole meetri :D, edaspidi läks natuke paremaks. Kui tundus, et oleme piisavalt kaugel, tulime pinnale asja kaema. Oma üllatuseks olime täpselt kahe lipu vahel, neist vaid mõne meetri kaugusel. Seega esimesest vrakist olime mööda ujunud. Võtsime seejärel suuna järgmise peale. Sedasi ujudes, nähtavusega max poolteist meetrit, tundus üsna ebatõenäoline, et vraki leiame, aga just siis märkasimegi mingi väikese vraki rususid. Tegin pilte ja rõõmus et sellegi leidsime, aga siis tuli nagu mingi tume sein ette ja see oli alles vrakk ise. Ei tea kas asi oli selles, et nähtavus kehv, aga igatahes tundus ta väga suur ja huvitav - igasugust nodi täis, samas üsna lagunenud kerega. (Max sügavus 6-8m) Tuhnisime seal päris tükk aega ringi.
Tagasi minnes oli laine aga suuremaks läinud ega õnnestunud kuidagi neid kalavõrgu lippe näha (et mitte sisse ujuda), kuid kalamees oligi need vahepeal välja võtnud. Olles vees olnud ligi 2 tundi, jõudsime õnnelikult kaldale. Siis tuli see vene kalamees ka kaldale, ütles et kala pole ja piilus samal ajal meie varustuse kasti, et äkki me võtsime ta kalad ära. Siis hakkas rääkima, et sealt vrakkidelt saaks kõvasti metalli saagida ja kokkuostu viia 100-200 ja isegi 500kg kui suurem paat oleks... Täitsa loll mees.
Pärast nautisime veel päikeseloojangut ja hakkasime rahulolevalt ära sõitma. Raadio mängima pannes tuli sealt ka 1 lemmiklugu - Manowari 'warriors of the world'. See tegi tuju veel paremaks.

Vot selline mõnus nädalavahetus.

Päeval käis Priit ühes Aegviidu järves sukeldumas
Ja reede öösel käisime Saadjärves sukeldumas, kus oli näha päris palju kalu: ahvenad,särjed,haugid ja isegi kahte angerjat õnnestus näha.
siin on mõned pildid


DSCN0548 DSCN0549 DSCN0550 DSCN0555 DSCN0558 DSCN0559
DSCN0560
Tagasi